Založ si blog

Matovič vypočítal koľko stojí hlúposť

Igor Matovič nemá limity. Na našu škodu. Svojimi nápadmi ráno prerazí dno, večer strop, a nikto netušíme, čo ho napadne ďalší deň. Presne takto funguje v politike, presne týmto ubližuje.

Cenník hlúposti

Parlament na aktuálnej schôdzi odmietol Matovičom navrhovanú 500 eurovú odmenu za účasť vo voľbách. Evidentne spor nebol o tom, prečo táto suma a nie vyššia či nižšia o 100 alebo 200 eur. Podstata nie je v licitovaní. Voľby v demokracii nemajú cenník. Ale platí, že zvýšenie dôvery ľudí v politiku a štátnej inštitúcie je na nezaplatenie.

Preto je potrebné pripomenúť Igorovi Matovičovi a trom desiatkam ľudí, ktorí si podporou hlúpostí chcú vypýtať zvoliteľné miesto na jeho divnej kandidátnej listine, že zvýšenie volebnej účasti je možné urobiť zrušením jedného volebného obvodu pre parlamentné voľby. A to minimálne kvôli tomu, že podľa dávnejšieho prieskumu agentúry AKO až 8 z 10 opýtaných už v minulosti do Národnej rady volili kandidátov, ktorých predtým nikdy osobne nestretli. Práve jeden volebný obvod, ktorý Matovič pôvodne sľuboval – vo volebnom programe a v dvoch programových vyhláseniach vlády, zrušiť, spôsobil nárast nedôvery voči politikom a umožňuje obskúrnym figúram navrhovať a hlasovať za zákony.

„Atómovky“ sú ďalšie položky 

Treba však uznať, že Igor Matovič dokázal vypočítať, koľko stojí hlúposť a keď sa pozrieme na jeho „atómovky“, je zrejmé, že cenník  sa môže kľudne rozširovať o ďalšie položky.

Kým bude tento pán v parlamente, a dokedy budú mať divné persóny pocit, že im vie zabezpečiť slušnú parlamentnú stáž, dovtedy budeme môcť finančne vyjadriť hlúposť. Veľkú časť z nich už ľudia vyhnali z miest, obcí a samosprávnych krajov počas jesenných volieb. Už iba počkať na predčasné parlamentné voľby. Tam HLAS dokáže, že vie napraviť chyby, ktoré sú Matovičovou „silnou stránkou“. Ako napríklad reformy, ktorými diery vystriháva namiesto toho, aby ich aspoň dokázal zašiť. Nebude to ľahké ani jednoduché, ale je to nevyhnutné.

 

„Hviezdy“ samospráv podpálili komunál

01.05.2023

Nádej a kompetentnosť. Presne toto spájame s tými, od ktorých očakávame, že budú našou oporou. Platilo to aj o mestách a obciach, ktoré v parlamentnej ústavnej väčšine pred tromi rokmi počítali s tým, že komunál nebude terčom ani bankomatovou kartou. Stal sa opak. Svoje o tom vedia nielen mestá a obce, ale ich obyvatelia, ktorým sa zvýšili miestne dane a poplatky – ako [...]

Matovičove roztlieskavačky

23.04.2023

Presne tak pôsobí snaha dvoch bývalých primátoriek a ešte chvíľu aj poslankýň parlamentu, ktoré najskôr brali mestám a obciam peniaze a teraz chcú zdaniť turistov. Poslankyne parlamentu, ktoré v jesenných komunálnych voľbách vyhnali občania miest z pozície primátoriek Poltára a Skalice výrazne pomáhali presadzovať všetko možné, čo ubližovalo samosprávam. [...]

Heger a Vallo? Žiaden rozdiel

25.03.2023

Predseda vlády vo výpovednej lehote – Eduard Heger včera konštatoval, že samosprávy majú viac peňazí, ako sa čakalo. Reagoval tak na zvyšovanie poplatkov v Bratislave. Dokonca išiel ešte ďalej. Podľa neho štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení. Ak by tomu tak bolo, potom by výsledok [...]

pratasevič Sofja Sapegová

Lukašenko omilostil Rusku Sapegovú zadržanú v máji 2021 s novinárom Pratasevičom

07.06.2023 22:50

Ramana Prataseviča omilostili v máji tohto roku.

140416a-004

Exšéf NATO Rasmussen: Ak Kyjev nedostane jasné záruky, Poliaci aj ďalší môžu poslať vojakov na Ukrajinu

07.06.2023 22:30

Bývalý šéf NATO Anders Rasmussen varuje, že ak Kyjev nedostane na summite NATO vo Vilniuse konkrétne záruky, situácia môže eskalovať.

pavel horňák

Zomrel marketingový expert a profesor Pavel Horňák

07.06.2023 21:31

Vedúci Katedry marketingovej komunikácie Univerzity Komenského v Bratislave Pavel Horňák zomrel vo veku 70 rokov.

priehrada Kachovka

Nahráva zničenie priehrady Kachovka viac Rusom alebo Ukrajincom? Názory odborníkov sa rozchádzajú

07.06.2023 19:00

Stojím si za tým, že zničenie vodnej priehrady Kachovka hrá viac do karát Ukrajincom ako Rusom, hovorí v podcaste denníka Pravda analytik Zdeněk Kríž.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 238046x
Priemerná čítanosť článkov: 4328x

Autor blogu

Kategórie