Založ si blog

Strany to iba predstierajú

Zoznam politických strán na Slovensku nie je krátky. V parlamente ich tiež nepôsobí málo a ďalšie už túžbou prevziať moc klopú na dvere národnej rady. Podstatné nie je číslo reálne fungujúcich partají, ani tých ďalších. Ide o to, že v regiónoch reálne neexistujú. Iba to predstierajú.  Niektoré viac, iné menej úspešne.  

Jeden volebný obvod ich vo svojej podstate paralyzoval. Opierajú sa o lídra, prezentujú značku a keď sa pozrieme do regiónov zistíme, že tam majú obrovský personálny problém. Už sme si zvykli na to, že na sociálnych sieťach zháňajú ľudí do volebných komisií. Dokonca máme aj také, čo vo virtuálnom priestore lanária kandidátov do reálnych volieb.

Pri pohľade na statusy, vyjadrenia, silné slová a mohutné gestá máme pocit, že to čo prezentujú sú požiadavky tlmočené členmi, sympatizantami, či dokonca ich vlastnou mierou poznania. Lenže skutočnosť je iná. Svedčia o tom nielen zástupné témy, ktoré sa snažia povýšiť na piedestál priorít, ale dôkazom je aj to, že partaje nie sú schopné nominovať svojich zástupcov do volebných komisií, ktoré nie sú honorované.

Niektoré príklady hovoria za všetko:

Banská Bystrica: v prípade krajských volieb 2017 boli členmi volebnej komisie okresného úradu v sídle kraje zástupcovia siedmych partají. Pre komunálne voľby 2017 svojich členov do okresnej volebnej komisie nominovali 2 strany a jedna koalícia. V prezidentských voľbách boli členmi volebnej komisie zástupcovia piatich strán a zástupca petičného výboru kandidáta.

Žilina: v komunálnych voľbách 2018 nominovali svojich členov do okresnej volebnej komisie tri strany. V prezidentských voľbách sa členmi volebnej komisie stali zástupcovia piatich strán a troch petičných výborov.

Trnava: v komunálnych voľbách boli členmi okresnej volebnej komisie zástupcovia dvoch strán, v prezidentských voľbách delegovalo svojich zástupcov šesť strán a tiež v nej pôsobili zástupcovia dvoch petičných výborov kandidátov.

Keď teda partaje budú s obľubou sebe vlastnou hovoriť o tom, že sú štandardné, etablované, dokonca poznajú život v regiónoch, nezabúdajme, že existuje veľmi veľa dôkazov, ktoré ich usvedčujú z opaku. Predstierajú to čím reálne nežijú. Na našu škodu. Ale pre ich osoh.

Páni poslanci – mať právo nestačí

12.10.2019

Národná rada má pred sebou do konca volebného obdobia už len dve schôdze. Takmer na každej sa poslanci venovali aj návrhom zákonov, ktoré zo svojej podstaty boli zbytočné, alebo doslova nebezpečné. viac »

Páni politici! A čo?

25.08.2019

Napriek tomu, že parlament nerokoval a vláda nezasadala, leto odkrylo priepasť prázdnoty. Za normálne začíname považovať to, čo je cez čiaru. Tak politickú, ako aj odbornú, a hlavne, ľudskú. viac »

Od komunálu sa treba učiť

26.06.2019

Už sme si postupne zvykli, že strany a kandidáti počítajú s nízkou volebnou účasťou. Predpokladajú, že veľká časť ľudí nepríde voliť a dúfajú, že práve ich niekoľko verných voličov viac »

47-Zukov-4x

Tvár moskovských protestov nekončí za mrežami

06.12.2019 19:09

Jegor Žukov, symbol vzdoru mladých Rusov, sa po pol roku strávenom vo vyšetrovacej cele a v domácom väzení môže cítiť znova slobodne.

09-mikulas-4x

Mikuláš rekordér je na roztrhanie

06.12.2019 18:32

Viac ako polstoročie rozdáva deťom radosť a je slovenským rekordérom. Dokonca má na to certifikát.

polícia, zadržanie, obvinený

Polícia sa vrátila do domu tyrana. Hľadala v Hronci mŕtveho novorodenca?

06.12.2019 18:00

Okolie domu, kde štvorročný Martinko býval s rodičmi a tromi súrodencami, začali muži zákona prehľadávať už vo štvrtok večer.

Ropná plošina

Krajiny OPEC sa dohodli so spojencami na výraznejšom znížení ťažby ropy

06.12.2019 17:00

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej spojenci sa dohodli, že v 1. štvrťroku budúceho roka znížia svoju ťažbu o ďalších 500 000 barelov denne.