Založ si blog

firmám chýbajú ľudia a politike osobnosti

transparentnosť si zamieňame so šikanou. média vnímame ako zbraň proti niekomu. úradník je nadávka. iný názor sa interpretuje ako osobný útok a namiesto toho, aby sme požadovali myšlienky, počúvame zvuk. nečudujme sa politikom, ktorí reagujú podľa vlny verejnej mienky, lebo iba pružne reagujú na pocity jednotlivcov.

dlhodobo živíme predstavu, že politik je stelesnením podlosti a ten, kto v nej pôsobí, si zaslúži kopance. osobné príbehy sa znevažujú, lebo na piedestál púšťame obskúrne figúrky. preto sa nemôžme čudovať strachu odísť z politiky, ktorý je zrejme rovnaký ako obavy vstúpiť do nej u tých, ktorí by jej mali čo ponúknuť.

spoločnosť sa vyvíja pod tlakom permanentného stresu. vinu hľadáme u politikov, ktorých sme si zvolili. nám nebolo nič nanútené. máme len to, čo sme pripustili.

tvrdiť, že vládna koalícia je zoskupením prvej ligy, by nebola pravda. rovnako by bolo klamstvom si nahovárať, že opozícia nás vyvedie na výslnie.

„firmám chýba kvalifikovaná pracovná sila a v politike je deficit kvalitných ľudí.“

východisko treba hľadať v dvoch oblastiach. v osobnej rovine – aby sme neboli vlajkonosiči demagógie. druhú rovinu predstavuje zmena štýlu komunikácie. diskusia sa nemôže viesť na línii „my – oni“, ale na báze „dnešok – budúcnosť“.

v 25. roku samostatnosti nemá naša spoločnosť mierne nedostatky, ale vykazuje aj systémové chyby ktoré treba odstrániť. v opačnom prípade budú sociálne siete bojové pole, diskusia férovkou klamstiev a budúcnosť vecou náhody. Už by sme nemali doplácať na vlastné chyby, za ktoré viníme všetkých naokolo.

Toto je už o každej vláde!

21.05.2022

Stredajší mimoriadny snem ZMOS vyvolal rozruch. Bol jasným signálom, lebo so samosprávou to nevyzerá dobre. Rovnako ako s ekonomikou, rastom sociálneho napätia a všeobecnou frustráciou spoločnosti. Tento kokteil neveští do budúcna nič dobré. Bolo by to však ešte horšie, ak by sme si to neuvedomovali. Aj o tom bol môj príhovor na stredajšom sneme. Tu nejde iba o túto vládu, [...]

Ľudí netrápi politika, ale to, čo z nej môže vypadnúť

28.02.2021

Stranícke centrály sledujú politické preferencie. A komentujú ich vtedy, ak im to vyhovuje. To sú fakty, o ktorých je zbytočné začínať diskusiu. Tu treba začať prapodstatou. Komunál má najbližšie k ľuďom, k bezprostrednému životu. Je predvídateľný a dôveryhodný. Preto ho netreba obchádzať. Očami čísiel Prieskumov o dôveryhodnosti inštitúcií je pomerne [...]

Poberači štátnych dávok

16.02.2021

Máme takmer rok po parlamentných voľbách. Karty sú rozdané. Politické značky sa usadili v parlamente aj v exekutíve. Bez podstatného uhla pohľadu však zostali mimoparlamentné strany napojené na štátny rozpočet. A pritom ich je v novodobej histórii najviac. S nohou vo dverách Zrejme takto by sme mohli charakterizovať politické subjekty, ktoré sa síce nedostali do Národnej [...]

počasie, sneh, cesta, vodič, záveje, zima

Pozor, sneh už úraduje. Donovaly a Šturec uzavreli pre veľké autá

09.12.2022 20:12

Horské priechody Donovaly a Šturec sú uzatvorené pre vozidlá nad desať metrov.

Vakcína / Covid / Koronavírus /

EÚ reptá, že musí odoberať priveľa vakcín proti covidu. Chce tlačiť na firmy

09.12.2022 19:45

Európska únia nakupuje vakcíny proti COVIDU-19, ktoré sa nikdy nevyužijú, a chce rokovať s ich výrobcami o prerušení zmluvných dodávok a znížení dopytu.

Pápež František / Zuzana Čaputová /

Čaputová chce s pápežom debatovať ako viesť spoločnosť k väčšej súdržnosti

09.12.2022 19:05

Prezidentka Zuzana Čaputová sa bude s pápežom Františkom rozprávať o jednote a súdržnosti v spoločnosti.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Vláda padne, rozpočet prejde a voľby budú už v septembri. Prečo je to najreálnejší vývoj?

09.12.2022 19:00

Omnoho viac ako hodnoty a postoj ku kvalite tejto vlády zrejme zavážia zákulisné dohody a nájdenie spôsobu ako z tejto šlamastiky von. Aby bol vlk sýty, aj koza celá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 218805x
Priemerná čítanosť článkov: 4376x

Autor blogu

Kategórie