Založ si blog

Parlament regiónov zastaví extrémizmus

Slovensko potrebuje parlament regiónov. Lebo Národná rada Slovenskej republiky je nastavená na interesy straníckych centrál a nie na potreby regiónov. Ak odhliadneme od toho, že v parlamente máme priepastné rozdiely v zastúpení regiónov a hlas partajnej centrály je silnejší ako názor ľudí v regiónoch, nezabúdajme, že zrušenie jedného volebného obvodu vyženie extrémizmus z parlamentu. Voliči ich nepustili na radnice, mestské ani obecné úrady. Ale zle nastavený systém je ich výťahom do parlamentu.

 

Priepustná hrádza proti extrémizmu

Súčasná parlamentná väčšina sa profilovala ako hrádza proti extrémizmu a v boji proti jeho mandátom v parlamente chceli ťažiť aj ostatné partaje. Extrémistom rastú preferencie. Dokonca s nimi v parlamente diskutujú.

 

S ú d   j e j   p r i t o m   „u d e l i l   t i t  u l   n e f a š i s t u.“

 

Lenže oni budú aj po marcových voľbách zberať miesto v parlamente a v kuloároch vyjednávať o podpore. Stávajú sa komoditou kšeftu, ku ktorému sa nikto nikdy nechce priznať. To čo je?! Hrádza má veľké priesaky a to je obrovský problém.

 

Jasná stopka v samospráve

Banskobystrický kraj si v minulom volebnom období „užil svoje“, až teraz sa mu otvára prístup k Európskym investičným a štrukturálnym fondom, a postupne spláca časový dlh, obdobie ktoré stratil svojim hlasovaním v župných voľbách v roku 2013. On sa ponaučil, región pochopil. Krajina zatiaľ nie. Napriek tomu treba otvorene povedať, že samospráva vystavila extrémizmu stopku.

V krajských voľbách v roku 2013 získali extrémisti 1 mandát krajského poslanca, hoci tých mandátov bolo 408. Ale obsadili jedno županské kreslo. V roku 2017 im voliči toto kreslo zobrali a zo 416 mandátov krajských poslancov získali 2.

V komunálnych voľbách v roku 2014 neobsadili ani jednu starostovskú stoličku, hoci ich bolo takmer 3 000. V mestách, obciach a mestských častiach Košíc a Bratislavy celkovo pôsobí takmer 20 0000 poslancov. No ich „osobnosti“ získali 33 mandátov. Vo vlaňajších komunálnych voľbách obsadili jeden mandát starostu a 42 poslancov.

Tam, kde ich ľudia reálne poznajú, tam im jednoducho neveria. Práve preto, lebo ich poznajú. V jednom volebnom obvode pre parlamentné voľby sa kandidáti zavesia na lídra, ktorý šíri nenávisť a na tejto vlne sa ich niekoľko prepašuje do Národnej rady Slovenskej republiky. A touto cestou sa ešte na jednotlivcov na území celej krajiny nalepí zopár preferenčných krúžkov.

 

            „P r o t i   e x t r é m i z m u   b y   s m e   n e m a l i  

b u d o v a ť   h r á d z u.   J e h o  t r e b a  r o z b i ť.“ 

 

Podporením petície za zrušenie jedného volebného obvodu pre parlamentné voľby a jeho nahradenie toľkými, koľko je krajov je v tomto čase najlepšie riešenie. Na to by mali myslieť strany, ktorým seriózne ide o budúcnosť Slovenska. Ale teraz sme na ťahu my. Stačí 30 sekúnd a podpisom podporíme užitočné riešenie.  CHCEM PODPÍSAŤ PETÍCIU TU 

Toto je už o každej vláde!

21.05.2022

Stredajší mimoriadny snem ZMOS vyvolal rozruch. Bol jasným signálom, lebo so samosprávou to nevyzerá dobre. Rovnako ako s ekonomikou, rastom sociálneho napätia a všeobecnou frustráciou spoločnosti. Tento kokteil neveští do budúcna nič dobré. Bolo by to však ešte horšie, ak by sme si to neuvedomovali. Aj o tom bol môj príhovor na stredajšom sneme. Tu nejde iba o túto vládu, [...]

Ľudí netrápi politika, ale to, čo z nej môže vypadnúť

28.02.2021

Stranícke centrály sledujú politické preferencie. A komentujú ich vtedy, ak im to vyhovuje. To sú fakty, o ktorých je zbytočné začínať diskusiu. Tu treba začať prapodstatou. Komunál má najbližšie k ľuďom, k bezprostrednému životu. Je predvídateľný a dôveryhodný. Preto ho netreba obchádzať. Očami čísiel Prieskumov o dôveryhodnosti inštitúcií je pomerne [...]

Poberači štátnych dávok

16.02.2021

Máme takmer rok po parlamentných voľbách. Karty sú rozdané. Politické značky sa usadili v parlamente aj v exekutíve. Bez podstatného uhla pohľadu však zostali mimoparlamentné strany napojené na štátny rozpočet. A pritom ich je v novodobej histórii najviac. S nohou vo dverách Zrejme takto by sme mohli charakterizovať politické subjekty, ktoré sa síce nedostali do Národnej [...]

počasie, sneh, cesta, vodič, záveje, zima

Pozor, sneh už úraduje. Donovaly a Šturec uzavreli pre veľké autá

09.12.2022 20:12

Horské priechody Donovaly a Šturec sú uzatvorené pre vozidlá nad desať metrov.

Vakcína / Covid / Koronavírus /

EÚ reptá, že musí odoberať priveľa vakcín proti covidu. Chce tlačiť na firmy

09.12.2022 19:45

Európska únia nakupuje vakcíny proti COVIDU-19, ktoré sa nikdy nevyužijú, a chce rokovať s ich výrobcami o prerušení zmluvných dodávok a znížení dopytu.

Pápež František / Zuzana Čaputová /

Čaputová chce s pápežom debatovať ako viesť spoločnosť k väčšej súdržnosti

09.12.2022 19:05

Prezidentka Zuzana Čaputová sa bude s pápežom Františkom rozprávať o jednote a súdržnosti v spoločnosti.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Vláda padne, rozpočet prejde a voľby budú už v septembri. Prečo je to najreálnejší vývoj?

09.12.2022 19:00

Omnoho viac ako hodnoty a postoj ku kvalite tejto vlády zrejme zavážia zákulisné dohody a nájdenie spôsobu ako z tejto šlamastiky von. Aby bol vlk sýty, aj koza celá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 218843x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie