Založ si blog

Parlament regiónov zastaví extrémizmus

Slovensko potrebuje parlament regiónov. Lebo Národná rada Slovenskej republiky je nastavená na interesy straníckych centrál a nie na potreby regiónov. Ak odhliadneme od toho, že v parlamente máme priepastné rozdiely v zastúpení regiónov a hlas partajnej centrály je silnejší ako názor ľudí v regiónoch, nezabúdajme, že zrušenie jedného volebného obvodu vyženie extrémizmus z parlamentu. Voliči ich nepustili na radnice, mestské ani obecné úrady. Ale zle nastavený systém je ich výťahom do parlamentu.

 

Priepustná hrádza proti extrémizmu

Súčasná parlamentná väčšina sa profilovala ako hrádza proti extrémizmu a v boji proti jeho mandátom v parlamente chceli ťažiť aj ostatné partaje. Extrémistom rastú preferencie. Dokonca s nimi v parlamente diskutujú.

 

S ú d   j e j   p r i t o m   „u d e l i l   t i t  u l   n e f a š i s t u.“

 

Lenže oni budú aj po marcových voľbách zberať miesto v parlamente a v kuloároch vyjednávať o podpore. Stávajú sa komoditou kšeftu, ku ktorému sa nikto nikdy nechce priznať. To čo je?! Hrádza má veľké priesaky a to je obrovský problém.

 

Jasná stopka v samospráve

Banskobystrický kraj si v minulom volebnom období „užil svoje“, až teraz sa mu otvára prístup k Európskym investičným a štrukturálnym fondom, a postupne spláca časový dlh, obdobie ktoré stratil svojim hlasovaním v župných voľbách v roku 2013. On sa ponaučil, región pochopil. Krajina zatiaľ nie. Napriek tomu treba otvorene povedať, že samospráva vystavila extrémizmu stopku.

V krajských voľbách v roku 2013 získali extrémisti 1 mandát krajského poslanca, hoci tých mandátov bolo 408. Ale obsadili jedno županské kreslo. V roku 2017 im voliči toto kreslo zobrali a zo 416 mandátov krajských poslancov získali 2.

V komunálnych voľbách v roku 2014 neobsadili ani jednu starostovskú stoličku, hoci ich bolo takmer 3 000. V mestách, obciach a mestských častiach Košíc a Bratislavy celkovo pôsobí takmer 20 0000 poslancov. No ich „osobnosti“ získali 33 mandátov. Vo vlaňajších komunálnych voľbách obsadili jeden mandát starostu a 42 poslancov.

Tam, kde ich ľudia reálne poznajú, tam im jednoducho neveria. Práve preto, lebo ich poznajú. V jednom volebnom obvode pre parlamentné voľby sa kandidáti zavesia na lídra, ktorý šíri nenávisť a na tejto vlne sa ich niekoľko prepašuje do Národnej rady Slovenskej republiky. A touto cestou sa ešte na jednotlivcov na území celej krajiny nalepí zopár preferenčných krúžkov.

 

            „P r o t i   e x t r é m i z m u   b y   s m e   n e m a l i  

b u d o v a ť   h r á d z u.   J e h o  t r e b a  r o z b i ť.“ 

 

Podporením petície za zrušenie jedného volebného obvodu pre parlamentné voľby a jeho nahradenie toľkými, koľko je krajov je v tomto čase najlepšie riešenie. Na to by mali myslieť strany, ktorým seriózne ide o budúcnosť Slovenska. Ale teraz sme na ťahu my. Stačí 30 sekúnd a podpisom podporíme užitočné riešenie.  CHCEM PODPÍSAŤ PETÍCIU TU 

Toto je už o každej vláde!

21.05.2022

Stredajší mimoriadny snem ZMOS vyvolal rozruch. Bol jasným signálom, lebo so samosprávou to nevyzerá dobre. Rovnako ako s ekonomikou, rastom sociálneho napätia a všeobecnou frustráciou spoločnosti. Tento kokteil neveští do budúcna nič dobré. Bolo by to však ešte horšie, ak by sme si to neuvedomovali. Aj o tom bol môj príhovor na stredajšom sneme. Tu nejde iba o túto vládu, [...]

Ľudí netrápi politika, ale to, čo z nej môže vypadnúť

28.02.2021

Stranícke centrály sledujú politické preferencie. A komentujú ich vtedy, ak im to vyhovuje. To sú fakty, o ktorých je zbytočné začínať diskusiu. Tu treba začať prapodstatou. Komunál má najbližšie k ľuďom, k bezprostrednému životu. Je predvídateľný a dôveryhodný. Preto ho netreba obchádzať. Očami čísiel Prieskumov o dôveryhodnosti inštitúcií je pomerne [...]

Poberači štátnych dávok

16.02.2021

Máme takmer rok po parlamentných voľbách. Karty sú rozdané. Politické značky sa usadili v parlamente aj v exekutíve. Bez podstatného uhla pohľadu však zostali mimoparlamentné strany napojené na štátny rozpočet. A pritom ich je v novodobej histórii najviac. S nohou vo dverách Zrejme takto by sme mohli charakterizovať politické subjekty, ktoré sa síce nedostali do Národnej [...]

Golf / Golfová jamka /

Ekologickí aktivisti vo Francúzsku vyplnili golfové jamky cementom

14.08.2022 23:19

Aktivisti tak urobili na protest proti výnimkám z obmedzení na spotrebu vody, ktoré v čase extrémneho sucha platia pre golfové ihriská.

Kapitol

Ozbrojený muž nabúral autom do zátarás pri Kapitole, následne sa zastrelil

14.08.2022 19:01

K incidentu došlo v čase, keď americké úrady v celej krajine čelia zvýšenému počtu vyhrážok po prehliadke FBI v sídle exprezidenta Donalda Trumpa.

Hungary Migrant Tunnels

Zlodeja v Ríme zasypal tunel, ktorý si hĺbil. Vyslobodili ho až hasiči

14.08.2022 16:52

Muž ostal uväznený v hĺbke asi šesť metrov osem hodín. Tunel, ktorý kriminalisti objavili, viedol z opusteného obchodu smerom k neďalekej banke.

rakva Tomka v Košiciach

Pozostatky kardinála Tomka sú v Košiciach, posledné zbohom bude v utorok

14.08.2022 16:45

Posledné zbohom mu dajú veriaci v utorok o 11. hodine v Dóme sv. Alžbety.