Založ si blog

Parlament regiónov zastaví extrémizmus

Slovensko potrebuje parlament regiónov. Lebo Národná rada Slovenskej republiky je nastavená na interesy straníckych centrál a nie na potreby regiónov. Ak odhliadneme od toho, že v parlamente máme priepastné rozdiely v zastúpení regiónov a hlas partajnej centrály je silnejší ako názor ľudí v regiónoch, nezabúdajme, že zrušenie jedného volebného obvodu vyženie extrémizmus z parlamentu. Voliči ich nepustili na radnice, mestské ani obecné úrady. Ale zle nastavený systém je ich výťahom do parlamentu.

 

Priepustná hrádza proti extrémizmu

Súčasná parlamentná väčšina sa profilovala ako hrádza proti extrémizmu a v boji proti jeho mandátom v parlamente chceli ťažiť aj ostatné partaje. Extrémistom rastú preferencie. Dokonca s nimi v parlamente diskutujú.

 

S ú d   j e j   p r i t o m   „u d e l i l   t i t  u l   n e f a š i s t u.“

 

Lenže oni budú aj po marcových voľbách zberať miesto v parlamente a v kuloároch vyjednávať o podpore. Stávajú sa komoditou kšeftu, ku ktorému sa nikto nikdy nechce priznať. To čo je?! Hrádza má veľké priesaky a to je obrovský problém.

 

Jasná stopka v samospráve

Banskobystrický kraj si v minulom volebnom období „užil svoje“, až teraz sa mu otvára prístup k Európskym investičným a štrukturálnym fondom, a postupne spláca časový dlh, obdobie ktoré stratil svojim hlasovaním v župných voľbách v roku 2013. On sa ponaučil, región pochopil. Krajina zatiaľ nie. Napriek tomu treba otvorene povedať, že samospráva vystavila extrémizmu stopku.

V krajských voľbách v roku 2013 získali extrémisti 1 mandát krajského poslanca, hoci tých mandátov bolo 408. Ale obsadili jedno županské kreslo. V roku 2017 im voliči toto kreslo zobrali a zo 416 mandátov krajských poslancov získali 2.

V komunálnych voľbách v roku 2014 neobsadili ani jednu starostovskú stoličku, hoci ich bolo takmer 3 000. V mestách, obciach a mestských častiach Košíc a Bratislavy celkovo pôsobí takmer 20 0000 poslancov. No ich „osobnosti“ získali 33 mandátov. Vo vlaňajších komunálnych voľbách obsadili jeden mandát starostu a 42 poslancov.

Tam, kde ich ľudia reálne poznajú, tam im jednoducho neveria. Práve preto, lebo ich poznajú. V jednom volebnom obvode pre parlamentné voľby sa kandidáti zavesia na lídra, ktorý šíri nenávisť a na tejto vlne sa ich niekoľko prepašuje do Národnej rady Slovenskej republiky. A touto cestou sa ešte na jednotlivcov na území celej krajiny nalepí zopár preferenčných krúžkov.

 

            „P r o t i   e x t r é m i z m u   b y   s m e   n e m a l i  

b u d o v a ť   h r á d z u.   J e h o  t r e b a  r o z b i ť.“ 

 

Podporením petície za zrušenie jedného volebného obvodu pre parlamentné voľby a jeho nahradenie toľkými, koľko je krajov je v tomto čase najlepšie riešenie. Na to by mali myslieť strany, ktorým seriózne ide o budúcnosť Slovenska. Ale teraz sme na ťahu my. Stačí 30 sekúnd a podpisom podporíme užitočné riešenie.  CHCEM PODPÍSAŤ PETÍCIU TU 

Koncoročné bilancie a novoročné ambície

27.12.2023

Koniec roka by mal byť obdobím objektívnej bilancie. Seriózneho posúdenia prežitého, vyhodnotenia dosiahnutého. A nepochybne aj poučenia sa z chýb a omylov. Pokorná vďačnosť, presne tak by sme sa mali postaviť k tomu, že nás nezradilo zdravie, že sme nenaleteli falošným kamarátstvam, ani čaru falošného pokušenia. Úprimná trpezlivosť by tiež nemala zostať v kúte. [...]

Eurofondy potrebujú dôveryhodnosť, transparentnosť a predvídateľnosť

16.12.2023

Prvé rokovanie vlády po schválení jej programového vyhlásenia v parlamente sa nieslo v téme „eurofondovej vlády“. Tie sú plynulým pokračovaním v agende, ktorej sa vláda začala venovať ešte za premiéra Petra Pellegriniho. Viac ako na grafy a percentná (ne)čerpania sa musí sústrediť na množinu ďalších východísk, ktorých cieľom je dôveryhodnosť, [...]

Veronika Remišová: slabá bábka, chabá herečka

02.08.2023

Líderka strany bez ľudí Veronika Remišová po troch rokoch sabotáží vyzýva úradnícku vládu, aby prijala opatrenia ktoré budú riešiť vysoké ceny energií v budúcom roku. Po troch rokoch ničenia všetkého, na čo siahla týmto výlevom priznala všetky svoje zlyhania. Poďme faktami V čase, kedy som pôsobil v Združení miest a obcí Slovenska som mimoriadne aktívne, na [...]

SR Bratislava vozidlá historické 500 km BAX

Železnice vypravili najdlhší vlak vo svojej histórii, viezol vzácny náklad

26.05.2024 20:01

Mimoriadny vlak dorazil do metropoly východu v nedeľu popoludní po siedmich hodinách cesty.

EÚ / Európska únia /

Chceme radikálnu demokratickú reformu EÚ. Má v nej ale miesto právo veta jediného člena?

26.05.2024 19:30

Chceme silnejšiu a jednotnejšiu EÚ, ale s rešpektom k suverenite štátov. Kde sú však hranice medzi jednotou a suverenitou? Zapojte sa do pokračovania diskusie a spoločnej tvorby stratégie Slovenska v EÚ!

francúzsko útok nožom

Štyria ľudia utrpeli zranenie po útoku nožom v metre vo francúzskom Lyone

26.05.2024 18:54

Nikto zo zranených nie je podľa AFP ohrozený na živote, hlásené sú zranenia brucha či ruky.

tornádo

Tornáda zasiahli americké štáty Texas, Arkansas a Oklahoma, deväť ľudí zahynulo

26.05.2024 17:41

Medzi obeťami sú aj traja členovia jednej rodiny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 60
Celková čítanosť: 261097x
Priemerná čítanosť článkov: 4352x

Autor blogu

Kategórie