Matovič vypočítal koľko stojí hlúposť

31. marca 2023, misokalinak01, Nezaradené

Igor Matovič nemá limity. Na našu škodu. Svojimi nápadmi ráno prerazí dno, večer strop, a nikto netušíme, čo ho napadne ďalší deň. Presne takto funguje v politike, presne týmto ubližuje.

Cenník hlúposti

Parlament na aktuálnej schôdzi odmietol Matovičom navrhovanú 500 eurovú odmenu za účasť vo voľbách. Evidentne spor nebol o tom, prečo táto suma a nie vyššia či nižšia o 100 alebo 200 eur. Podstata nie je v licitovaní. Voľby v demokracii nemajú cenník. Ale platí, že zvýšenie dôvery ľudí v politiku a štátnej inštitúcie je na nezaplatenie.

Preto je potrebné pripomenúť Igorovi Matovičovi a trom desiatkam ľudí, ktorí si podporou hlúpostí chcú vypýtať zvoliteľné miesto na jeho divnej kandidátnej listine, že zvýšenie volebnej účasti je možné urobiť zrušením jedného volebného obvodu pre parlamentné voľby. A to minimálne kvôli tomu, že podľa dávnejšieho prieskumu agentúry AKO až 8 z 10 opýtaných už v minulosti do Národnej rady volili kandidátov, ktorých predtým nikdy osobne nestretli. Práve jeden volebný obvod, ktorý Matovič pôvodne sľuboval – vo volebnom programe a v dvoch programových vyhláseniach vlády, zrušiť, spôsobil nárast nedôvery voči politikom a umožňuje obskúrnym figúram navrhovať a hlasovať za zákony.

„Atómovky“ sú ďalšie položky 

Treba však uznať, že Igor Matovič dokázal vypočítať, koľko stojí hlúposť a keď sa pozrieme na jeho „atómovky“, je zrejmé, že cenník  sa môže kľudne rozširovať o ďalšie položky.

Kým bude tento pán v parlamente, a dokedy budú mať divné persóny pocit, že im vie zabezpečiť slušnú parlamentnú stáž, dovtedy budeme môcť finančne vyjadriť hlúposť. Veľkú časť z nich už ľudia vyhnali z miest, obcí a samosprávnych krajov počas jesenných volieb. Už iba počkať na predčasné parlamentné voľby. Tam HLAS dokáže, že vie napraviť chyby, ktoré sú Matovičovou „silnou stránkou“. Ako napríklad reformy, ktorými diery vystriháva namiesto toho, aby ich aspoň dokázal zašiť. Nebude to ľahké ani jednoduché, ale je to nevyhnutné.